Linkek a témában:
A Titanic elsüllyedéséről
A Titanicot a belfasti Harland és Wolff hajógyárban bocsátották vízre, 1911. május 1-én. Ezután 10 hónapig tartott a belső szerelési munkálatok és a berendezés. A Titanic 1912. április 2-án indult el próbaútjára, és 3-án érkezett Southamptonba. Egy héttel később indult első átkelésére, New Yorkba. 1912. április 10-én déli 12 órakor a hajó kifut a southamptoni kikötőből.
A Titanic katasztrófája nem teljesen véletlenek sorozata volt
Ahogy a háttérhatalom piszkos kis játékairól egyre több összefüggés derül ki, úgy a Titanic rejtélyének egyfajta megoldásában is több új információ kerül napvilágra.
Nagyon fontos a két dátum! 1912. április 14. a Titanic elsüllyedése és 1913. december 23. a FED (Federal Reserve Act) - Szövetségi Jegybank létrehozása.
Persze ez csak egy a sok elmélet közül, de elég érdekes:
A Titanicot, az illuminátus bankár dinasztiák küldték a halálba a fedélzetén a FED létrehozását ellenző döntéshozók kiiktatása céljából.
A Titanic katsztrófája
1912. április 14-én, vasárnap este a New York-i Wanamaker áruházban egy fiatalember, David Sharnof tartott telefonügyeletet az igazgatósági emeletet. Hogy az időt múlassa, amikor épp nem telefonált senki, Sharnof a maga barkácsolta kis rádióvevőn keresett valami érdekeset. Először csak két rádióamatőr szokványos társalgását hallgatta, aztán a zörejek köz hirtelen elkapta ehy morzeüzenet végét: "...CQD MGY..." Sharnof is jól tudta, mit jelent a közismert CQD: ezt akkor adják le, ha szerencsétlenség történik a tengeren: "Come Quicky, Danger." (Gyertek gyorsan, veszélyben vagyunk!) De melyik hajót jelenti az MGY? Egy ideig csend volt a hullámhosszon, azután a fiatalember még mindig morzéban, érthetőbb üzenetet fogott: "Sürgősen segítsetek! Helyzet északi 41°46'. Jéghegynek ütköztünk!"
A Titanic pusztulása
2012-ben lesz száz éve, hogy a legendás Titanic jéghegynek ütközött, majd néhány óra leforgása alatt az óceán mélyére süllyedt. Másfél ezer ember veszett oda, és szertefoszlott egy álom az „elsüllyeszthetetlen hajóról”. Walter Lord dokumentumregényének legújabb kiadása a százéves évfordulóra – könyvajánló.2011. december 27
A Titanic sírja
A Titanic elsüllyedésének egyik legnagyobb érdekessége abból ered, hogy amikor 1912-ben elindult végzetes útjára, az akkori legmodernebb technológiát képviselte, és 73 évvel később is a legjobb technológiára (hanglokátorra, műholdas követésre és mélymerülésre) volt szükség nyugvóhelye megtalálásához.
A Titanic története
A Titanic április 2-án délelőtt 10 órakor indult Belfastból, és másnap este 10 órakor ért Southamptonba, éjfélkor, pedig már a White Star dokkjában állt.
Április 4-én felkészítették a hajót a tengeri utazásra, és a személyzet körében is alkalmaztak változtatásokat, amíg a hajó Southamptonban volt. Smith kapitány Henry Wilde-ot kérte maga mellé főtisztnek. Murdoch emiatt főtisztből elsőtiszt lett, Lightoller elsőből másodtiszt, Blairnek pedig, aki eddig a másodtiszt volt, el kellett hagynia a hajót.
A Titanic tragédiája, és ami mögötte van
A Titanic roncsainak felfedezése óta számos expedíció járt a maradványoknál, de egyikük sem tudta teljes egészében rekonstruálni a tragédia folyamatát. A National Geographic Channel Virtuális Titanic című filmje soha nem látott kihívásra vállalkozik: a legmodernebb képalkotó eljárások segítségével elemzi, hogyan és mikor tört ketté a hajótest, miként érte el a tengerfeneket, és mi történt vele 1912 áprilisa óta.
A Titanic utolsó napja
Száz éve, 1912 április 15-én történt minden idők leghíresebb hajókatasztrófája, a Titanic elsüllyedése. Az évfordulón kövesse az Indexszel percről percre az utolsó napot és a tragikus eseményeket, ismerje meg a hajót, amely az emberi nagyravágyás és elbizakodottság szinonimája lett!
Az elsüllyeszthetetlen Titanic
Különös egybeesés
Morgan Robertson 1898-ben - 14 évvel a Titanic történelmi jelentõségû útja elõtt - adta ki Hiábavalóság, avagy a Titán katasztrófája címû mûvét. A könyv egy “elsüllyeszthetetlen” óceánjáróról szólt, ami, a Titanichoz hasonlóan, elsõ útját tette meg Angliából New Yorkba áprilisban, 2000 emberrel a fedélzetén.
Az óriás jéghegy csak a történet egyik része
Két ritka természeti jelenség nagy szerepet játszott a Titanic száz évvel ezelőtti katasztrófájában - állítja két tanulmány, amelyet a világ akkori legnagyobb óceánjárója elsüllyedésének évfordulóján tettek közzé brit és amerikai tudósok.
Megtalálták a Titanic jéghegyét
90 évvel minden idők leghíresebb tengeri tragédiája után felfedezték a Titanic katasztrófájáért felelősnek tartott jéghegyet egy újonnan elemzett fotón. Az eddig egyetlen ismert fotó, melyről a szakértők azt mondják, hogy nagy valószínűséggel a végzetes jéghegyről készült, Skóciában állítják ki, a valaha legnagyobb európai Titanic-megemlékezés keretében, ahol első alkalommal tárják a nagyközönség elé a fényképet. 2002. augusztus 08
Öt elképesztő legenda a Titanicról
Éppen száz éve futott ki a Titanic Southamptonból, hogy az Atlanti-óceánt átszelve New Yorkban kössön ki. Négy nappal az indulás után az óceánjáró jéghegynek ütközött és elsüllyedt. Máig számos legenda kering az utolsó órák történéseiről: ezek egy részét a tényeket és mesés fordulatokat ötvöző filmek generálták. 2012. április 10.,
Meghatározás
A Titanic katasztrófája